Διακρίσεις μαθητών μας στον 5ο Διαγωνισμό της ΕΛΣΤΑΤ

Πρόκριση 5 Μαθητικών Ομάδων στη 2η Φάση

Με εξαιρετική επιτυχία συμμετείχαν μαθητές και μαθήτριες από το Γυμνάσιο και το Λύκειο του Σχολείου μας στην Α΄ Φάση του 5ου Διαγωνισμού της ΕΛΣΤΑΤ που πραγματοποιήθηκε από τις 24 Ιανουαρίου μέχρι και τις 7 Φεβρουαρίου 2022. Πέντε Μαθητικές Ομάδες από την Εκπαιδευτική Αναγέννηση προκρίθηκαν στη 2η Φάση του Διαγωνισμού που θα λάβει χώρα από τις 10/02 έως και τις 7/03, έχοντας ως στόχο να αναδείξει τις δυο πρώτες ομάδες που θα διακριθούν στον Διαγωνισμό της EUROSTAT.

Η Ομάδα του Γυμνασίου ‘’LISTAT 1’’ με τους μαθητές Αλέξανδρο Ηλιάδη, Άννα Λούσιου και Κωνσταντίνο Τσαπατώρη διακρίθηκε στην 1η θέση ανάμεσα σε 258 συμμετοχές.

Από το Λύκειο οι Μαθητικές Ομάδες:

• ‘’STONKS’’ με τη Μαριλένα Νικολάου, τον Ορέστη Ζηκούλη και τον Γιάννη Γκαμαλέτσο
  • ‘’TSAKALIA’’ με τη Δάφνη Βαλιάδου, τη Μαρία Αγγελή και την Ειρήνη Τρουπή
  • ‘’OSEDO 1’’ με τον Νικόλα Κλάδη, τον Παναγιώτη Φούντα και τον Νίκο Ανάγνου
  • ‘’TEAMJO’’ με τον Διονύση Κανέλλη, Ματτέο Παλαμάρη και Γιώργο Κλωνή

κατέλαβαν ιδιαίτερα υψηλές θέσεις και διακρίθηκαν στη 2η Φάση του Διαγωνισμού.

Θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες για τη συμμετοχή τους και την επιτυχία τους. Συγχαρητήρια στον καθηγητή Μαθηματικών κύριο Κωνσταντίνο Σχίζα για την άρτια προετοιμασία των μαθητών καθώς και στους καθηγητές Μαθηματικών κύριο Γιώργο Ανδριόπουλο και κύριο Θωμά Μακρή για την υποστήριξη.

Ευχόμαστε επιτυχία στην επόμενη φάση του Διαγωνισμού.