Διακρίσεις μαθητών μας στον 23ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Αστρονομίας 2018

Ιδιαίτερα υψηλές ήταν οι επιδόσεις που σημείωσαν μαθητές του Σχολείου μας στο πλαίσιο της 1η και της 2η Φάσης του Πανελλήνιου Διαγωνισμού Αστρονομίας 2018, οι οποίες τους εξασφάλισαν το εισιτήριο για τη συμμετοχή τους και στην 3η Φάση της διοργάνωσης.

Όσον αφορά στη Βαθμίδα του Γυμνασίου η μαθήτριά μας Ζωγράφου Μαρία – Νίκη κατατάχθηκε στην 12 η θέση ανάμεσα σε 102 συμμετέχοντες.

Από τη Βαθμίδα του Λυκείου προκρίθηκε ο μαθητής μας Λεονταράκης Άγγελος στην 18η θέση ανάμεσα σε 84 συμμετέχοντες.

Αξίζει να αναφέρουμε και την αξιόλογη προσπάθεια του μαθητή του Γυμνασίου, Ευσταθόπουλου Μπουτζούνη Γιώργου που κατατάχθηκε στην 21η θέση ανάμεσα σε 102 συμμετέχοντες.

Συγχαρητήρια σε όλους στους μαθητές και στη μαθήτριά μας για την αξιόλογη συμμετοχή τους και ευχόμαστε καλή επιτυχία στην επόμενη φάση του Διαγωνισμού.

Θερμά συγχαρητήρια αξίζουν και οι εκπαιδευτικοί που ανέλαβαν την προετοιμασία των μαθητών, ο κύριος Αποστολόπουλος Νικόλαος και ο κύριος Παπαδόπουλος Δημήτριος.