Διακρίσεις και Βραβεύσεις μαθητών της Ε’ & ΣΤ’ Δημοτικού στον Μαθηματικό Διαγωνισμό «Μικρός Ευκλείδης – Παιχνίδι και Μαθηματικά»

Στην Αίθουσα Τελετών του Εθνικού Μετσόβιου Πολυτεχνείου του Πανεπιστημίου Αθηνών πραγματοποιήθηκε η βράβευση μαθητών και μαθητριών της Ε’ και ΣΤ’ Δημοτικού της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης, οι οποίοι διακρίθηκαν για τη βαθμολογία που συγκέντρωσαν στον Μαθηματικό Διαγωνισμό «Μικρός Ευκλείδης».

Η βράβευση πραγματοποιήθηκε στις 11 Μαΐου 2019 και παρουσία των γονέων των μαθητών και του Διευθυντή του Δημοτικού Σχολείου κύριου Ν. Παπαδρακάκη, οι μαθητές και οι μαθήτριές μας παρέλαβαν τα Βραβεία τους από εκπρόσωπο της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας, χειροκροτήθηκαν και φωτογραφήθηκαν σ’ ένα κατάμεστο Αμφιθέατρο.

Συγχαρητήρια σε όλους!