Διάκριση στον Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμός της Μαθηματικής Εταιρείας «Ο Θαλής»

18 μαθητές του Γυμνασίου και Λυκείου του Σχολείου μας διακρίθηκαν στον Πανελλήνιο Μαθητικού Διαγωνισμού της Μαθηματικής Εταιρείας «Ο Θαλής», που πραγματοποιήθηκε στις 14 Νοεμβρίου 2015.

Τους μαθητές προετοίμασαν για το διαγωνισμό οι καθηγητές μαθηματικών του Σχολείου μας σε επιπλέον μαθήματα, πέρα από τη λήξη του καθημερινού ωρολογίου προγράμματος.

Οι επιτυχόντες θα λάβουν μέρος στη δεύτερη φάση του διαγωνισμού, τον «Ευκλείδη», που θα πραγματοποιηθεί στις 16 Ιανουαρίου 2016.

Οι μαθητές που διακρίθηκαν ήταν οι: Ανάγνου Λεωνίδας-Φίλιππος, Αναγνωστοπούλου Ευπραξία, Δρακονταειδής Ευάγγελος-Σωτήριος, Κυριάκογλου Βασίλειος, Λέκα Ρόζα-Κωνσταντίνα, Πανταζής Αθανάσιος, Τρουπής Γεώργιος, (β΄ Γυμνασίου), Λεονταράκης Πολυχρόνης-Άγγελος, Μανωλάς Κωνσταντίνος, Λυδία Μέγγου, Ελευθερία Παντελίδη, Χριστίνα Σχίζα, Παναγιώτα Χριστοδούλου (γ΄ Γυμνασίου), Κασσαβέτης Γεώργιος, Παπαμιχαήλ Δημήτριος, Τουλούπας Απόστολος, Φλωράς Ιωάννης-Μάριος (Α΄ Λυκείου) και Αγγελίνα-Μάρθα Βάγκνερ (Β΄ Λυκείου).