Διάκριση μαθητών μας στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Πληροφορικής

Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε η συμμετοχή μαθητών του Σχολείου μας στην Α’ Φάση του Πανελλήνιου Διαγωνισμού Πληροφορικής που διενεργείται υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας.

Οι μαθητές μας από τη γ’ Γυμνασίου Σταύρος Αποστόλου, Έργης Παπαδόπουλος και Στέλιος Χατζήβεης και ο μαθητής μας από τη Β’ Λυκείου Δημήτρης Παπαγεωργίου διακρίθηκαν στην Α’ Φάση του Διαγωνισμού, που ολοκληρώθηκε στις 31 Ιανουαρίου 2019.

Οι εν λόγω μαθητές μας στο πλαίσιο του Διαγωνισμού παρακολουθούν μαθήματα Γλώσσας Προγραμματισμού C ++ με στόχο τη διάκρισή τους στην Γ’ Φάση, μέσω της οποίας θα συγκροτήσουν τις Εθνικές Ομάδες Πληροφορικής και θα συμμετέχουν σε διεθνείς διαγωνισμούς.

Συγχαρητήρια στους μαθητές μας για την επιτυχία τους καθώς και στους καθηγητές τους που ανέλαβαν την προετοιμασία τους.

Ευχόμαστε καλή επιτυχία στη Β’ Φάση του Διαγωνισμού.