Διάκριση μαθήτριάς μας στην Εθνική Ομάδα Τέννις

Μια ιδιαίτερα σπουδαία διάκριση είχε η μαθήτρια της Γ’ Λυκείου (GCE) του Σχολείου μας, Εμμανουέλα Αντωνάκη, που συμμετείχε ως μέλος της τετραμελούς Ελληνικής Αποστολής της Εθνικής Ομάδας Τέννις, στο πλαίσιο του Παγκόσμιου Πρωταθλήματος που πραγματοποιήθηκε στο «ΤΑΤΟΙ CLUB» από τις 18 έως και τις 21 Απριλίου 2018.

Στην Εθνική μας Ομάδα συμμετείχαν επίσης οι διακεκριμένες αθλήτριες, Μαρία Σάκκαρη  42η  στην παγκόσμια κατάταξη, Βαλεντίνη Γραμματικοπούλου 170η παγκοσμίως και  Ελένη Κορδολέμη 490η σε παγκόσμιο επίπεδο.

Η Ελληνική Ομάδα αντιμετώπισε στην πρώτη της συνάντηση την Αίγυπτο στην οποία και επικράτησε με συνολικό αποτέλεσμα 2-1, στη δεύτερη συνάντηση αντιμετώπισε τη Δανία όπου σημείωσε άλλη μια νίκη με 2-1 και στην τρίτη συνάντηση αντιμετώπισε το Λουξεμβούργο όπου η επικράτηση 2-1 έφερε και την πολυπόθητη άνοδο στην ελληνική αποστολή!

Συγχαρητήρια τόσο στη μαθήτρια του Σχολείου μας όσο και σε όλες τις αθλήτριες της Εθνικής μας Ομάδας Τέννις για την σημαντική επιτυχία τους!