Διάκριση μαθήτριάς μας και εξαιρετικές συμμετοχές στο PSMUN

Με επιτυχία συμμετείχαν μαθητές και μαθήτριες από το Γυμνάσιο και το Λύκειο του Σχολείου μας στο Διαδικτυακό Συνέδριο PS MUN που πραγματοποιήθηκε από τις 11 έως τις 13 Μαρτίου 2022.

Οι μαθητές της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης εργάστηκαν ως Αντιπρόσωποι της Νότιας Κορέας σε απαιτητικές Επιτροπές, ακολουθώντας όλες τις προβλεπόμενες διαδικασίες.

Σημαντική ήταν η διάκριση της μαθήτριας από τη β’ Γυμνασίου Μαρίας Αρτοπούλου, ως Distinguished Delegate στην Επιτροπή που συμμετείχε.

Από το Γυμνάσιο συμμετείχαν οι: Όλγα Σταυρουλάκη, Μαρίτα Σταυράκη (β’ Γυμνασίου), Σταμάτης Τάραμας (γ’ Γυμνασίου).

Από το Λύκειο συμμετείχε η μαθήτρια Αλεξία Αλιφραγκή (Α’ Λυκείου).

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την επιτυχημένη συμμετοχή τους.

Την προετοιμασία των μαθητών ανέλαβαν η κυρία Φαίη Αναγνωστοπούλου, φοιτήτρια Νομικής και Απόφοιτη του Σχολείου μας, η κυρία Μυρτώ Σταυρίδη, Δικηγόρος και Εξωτερική Συνεργάτης και η κυρία Μαρία Δεληβάνη, καθηγήτρια Αγγλικών.