Δελτίο Ειδήσεων από τους μαθητές του Ομίλου Δημοσιογραφίας και Δημιουργικής Γραφής Δημοτικού

Κατά τη διάρκεια της τελευταίας συνάντησης πριν την ολοκλήρωση της σχολικής χρονιάς, οι μαθητές και οι μαθήτριες που συμμετείχαν στον Όμιλο Δημοσιογραφίας και Δημιουργικής Γραφής Δημοτικού, παρουσίασαν το δικό τους Δελτίο Ειδήσεων!

Από τη συχνότητα του «Anagennisi TV» τα παιδία επέλεξαν τα θέματά τους με βάση τη δημοσιογραφική επικαιρότητα και μετέδωσαν το ρεπορτάζ τους κατά τη διάρκεια της σύνδεσής τους με τον κεντρικό παρουσιαστή!

Με αυτό τον τρόπο βιώσαν τη διαδικασία που χρειάζεται να ακολουθηθεί προκειμένου ένα δελτίο ειδήσεων να μεταδοθεί ζωντανά στον τηλεοπτικό αέρα και ταυτόχρονα εξοικειώθηκαν με τον τηλεοπτικό δημοσιογραφικό λόγο κατά τη διάρκεια ενός προγράμματος.