Μαθητές της Α’ και Β’ Λυκείου στο «Χαμόγελο του Παιδιού»

Με αφορμή τη δράση που πραγματοποιήθηκε πρόσφατα από το σύνολο των βαθμίδων του Σχολείου μας για την υποστήριξη του Εθελοντικού Μη Κερδοσκοπικού Οργανισμού «Το Χαμόγελο του Παιδιού», μαθητές και μαθήτριες από την Α΄Λυκείου (τμήμα Α’ 1) και Β΄Λυκείου επισκέφθηκαν τη Δευτέρα 17 Δεκεμβρίου 2018 το Σπίτι «You Smile», στο Μαρούσι.

Οι μαθητές μας είχαν την ευκαιρία να ενημερωθούν αναλυτικά για το σπουδαίο έργο που υλοποιείται από τους ανθρώπους της Μ.Κ.Ο., να ευαισθητοποιηθούν αναφορικά με τις καθημερινές προκλήσεις, δυσκολίες και εμπόδια που αντιμετωπίζουν σε καθημερινή βάση αλλά και να μοιραστούν μαζί τους το χαμόγελο και την ελπίδα για όλα όσα προσφέρουν σε παιδιά που έχουν ανάγκη τη στήριξη όλων μας.

Ιδιαίτερη ήταν η στιγμή που οι μαθητές μας δημιούργησαν χριστουγεννιάτικες κάρτες με ευχές οι οποίες θα δοθούν στα παιδιά του Σπιτιού στο Μαρούσι!