Γιορτή Αποφοίτησης για το Νηπιαγωγείο

Με χαρά και με πολλές ευχές για ένα όμορφο καλοκαίρι πραγματοποιήθηκε η γιορτή αποφοίτησης του Προνηπιαγωγείου και του Νηπιαγωγείου της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης.

Σε ιδιαίτερο κλίμα συγκίνησης οι μικροί μαθητές και μαθήτριές του Νηπιαγωγείου που από την επόμενη σχολική χρονιά θα φοιτούν στην Α΄ Δημοτικού παρέλαβαν τα αναμνηστικά τους από τις δασκάλες τους που συνοδεύονταν με τις καλύτερες ευχές τους για το μέλλον και την πορεία τους στη σχολική ζωή.

Τις απονομές ακολούθησαν εύθυμα παιδικά τραγούδια, διασκέδαση και χορός και μ’ αυτό τον τρόπο οι μαθητές του Προνηπιαγωγείου ανανέωσαν τη συνάντησή τους για τη νέα σχολική χρονιά και οι μαθητές του Νηπιαγωγείου είπαν το δικό τους «αντίο» στους συμμαθητές και στις δασκάλες των πρώτων χρόνων της σχολικής τους ζωής.