Βραβείο για μαθήτρια του Σχολείου μας στην 39η Εθνική Μαθηματική Ολυμπιάδα «Ο Αρχιμήδης»

Εξαιρετική ήταν η συμμετοχή μαθητών και μαθητριών από το Γυμνάσιο και το Λύκειο του Σχολείου μας στην 39η Εθνική Μαθηματική Ολυμπιάδα «Ο Αρχιμήδης» που πραγματοποιήθηκε στις 26 Φεβρουαρίου 2022 και διοργανώθηκε από την Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία.

Η μαθήτρια της γ΄ Γυμνασίου Λυδία Σιφναίου διακρίθηκε και κατέκτησε το Γ΄ Βραβείο.

Από το Σχολείο μας συμμετείχαν οι μαθητές – μαθήτριες: Διονύσης Γεωργίου, Συλβάν Ίκμπαλ – Κωστάκης, Λυδία Σιφναίου (Γυμνάσιο), Άραν Ίκμπαλ – Κωστάκης, Μαρία – Ελένη Νικολάου, Στέλιος Χατζήβεης (Λύκειο).

Σημειώνεται ότι στον Διαγωνισμό είχε διακριθεί και η μαθήτρια Άννα – Ελένη Χαλαράκη ωστόσο λόγω νόσησης Covid-19 δεν κατάφερε να προσέλθει.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για τη συμμετοχή τους, τις υψηλές επιδόσεις τους και τις διακρίσεις.

Θερμά συγχαρητήρια στον καθηγητή Μαθηματικών κύριο Γιώργο Ανδριόπουλο που ανέλαβε την τελική προετοιμασία των μαθητών καθώς και συνολικά στο Τμήμα Μαθηματικών που συντέλεσε στην προετοιμασία τους σε όλες τις φάσεις του Διαγωνισμού.