Βράβευση του Σχολείου μας από το Γαλλικό Ινστιτούτο

Σε μια ιδιαίτερα όμορφη εκδήλωση που πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 14 Φεβρουαρίου 2022 στο Αμφιθέατρο ‘’Theo Angelopoulos’’, το Γαλλικό Ινστιτούτο απένειμε Τιμητική Πλακέτα στο Σχολείο μας, μέσω της οποίας πιστοποιείται και επικαιροποιείται η σύμβαση συνεργασίας στον τομέα εξετάσεων.

Ο Διευθυντής του Γαλλικού Ινστιτούτου κύριος M. Nicolas Eybalin καθώς και ο Διευθυντής Εξετάσεων κύριος Νικόλαος Χριστοδούλου αναφέρθηκαν με εγκωμιαστικά λόγια τόσο στο έργο και τη συνεισφορά της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης στη διάδοση της γαλλικής γλώσσας και του γαλλικού πολιτισμού, όσο και στα άριστα αποτελέσματα των μαθητών μας σε ετήσια βάση στις εξετάσεις.

Η καθηγήτρια Γαλλικών κυρία Λουκία Μελά ως εκπρόσωπος της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης, ευχαρίστησε το Γαλλικό Ινστιτούτο για την άριστη συνεργασία και την αρωγή του στο εκπαιδευτικό έργο και στις επιτυχίες του Γαλλικού Τμήματος του Σχολείου μας.