Βράβευση μαθητών του Σχολείου μας για το Διαγωνισμό «Ευκλείδης» 2018

Την εξαίρετη επίδοση μαθητών του Σχολείου μας θα βραβεύσει η Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία στο πλαίσιο της συμμετοχής τους στον 78ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό στα Μαθηματικά «Ευκλείδης».

Οι μαθητές μας οι οποίοι ξεχώρισαν για τις ιδιαίτερα υψηλές τους επιδόσεις στο Διαγωνισμό είναι από τη β’ Γυμνασίου οι μαθήτριες Τσεκούρα Βαρβάρα (Α’ Βραβείο) και Πετροπούλου Φιλίππα (Β’ Βραβείο.

Από τη γ’ Γυμνασίου η μαθήτρια Ζωγράφου Μαρία – Νίκη (Β’ Βραβείο) και από τη Β’ Λυκείου ο μαθητής Μακρής Δημήτριος – Μελέτιος (Α’ Βραβείο).

Η Τιμητική Εκδήλωση και η απονομή των βραβείων θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 4 Μαρτίου 2018 στο Αμφιθέατρο Αντωνιάδου, στο Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών και ώρα 11:00 π.μ.

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες για τη συμμετοχή τους και στους καθηγητές που συνέβαλλαν στη διάκρισή τους στο Διαγωνισμό.