Βράβευση μαθητών μας για την 4η θέση στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Στατιστικής

Η Μαθητική Ομάδα του Σχολείου μας B4STAT1 που διακρίθηκε στην 4η  θέση στο πλαίσιο της συμμετοχής της στον 6ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Στατιστικής βραβεύτηκε από την Ελληνική Στατιστική Αρχή. Τα μέλη της Ομάδας είναι οι μαθητές από το Λύκειο της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης Νικόλαος Αλεξάνδρου, Στέφανος Ηλιάδης και Νικόλαος Τριγώνης.

Οι μαθητές μας συμμετείχαν μαζί με τον καθηγητή Μαθηματικών του Σχολείου μας και Υπεύθυνο του Διαγωνισμού κύριο Κωνσταντίνο Σχίζα στην Τελετή Βράβευσης που πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη 29 Ιουνίου 2023, στο Αμφιθέατρο της ΕΛΣΤΑΤ.

Ο Πρόεδρος της ΕΛΣΤΑΤ πραγματοποίησε ειδική αναφορά στο Σχολείο μας δεδομένου ότι ήταν το μοναδικό της Αττικής που βρέθηκε στην πεντάδα.

Θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές μας για την επιτυχία τους και στους καθηγητές που ανέλαβαν την προετοιμασία τους.