Βράβευση μαθητών μας για την επιτυχία στον Διαγωνισμό Φυσικών Επιστημών EUSO

Στην Αίθουσα Εκδηλώσεων του 2ου Γενικού Λυκείου Παλλήνης πραγματοποιήθηκε η απονομή επαίνων και η βράβευση των μαθητών που πρώτευσαν στον Τοπικό Διαγωνισμό Φυσικών Επιστημών – EUSO Ανατολικής Αττικής.

Οι μαθητές της Β’ Λυκείου Δέσποινα Ζαχαροπούλου, Κωνσταντίνος Μανώλας και Νικόλαος Λούκουτος της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης κατέκτησαν την 1η  θέση και παρέλαβαν το πρώτο βραβείο.

Τους μαθητές συνόδευσαν στην εκδήλωση οι Εκπαιδευτικοί κα. Λεωνή ΠαναγιωτοπούλουΧημικός,  Δρ. Αντώνιος ΚριμιτζάςΒιολόγος και κος Σταμάτης ΠαπουτσήςΦυσικός.

Οι μαθητές μας προετοιμάζονται για την επόμενη Πανελλήνια φάση του Διαγωνισμού, που θα πραγματοποιηθεί στα εργαστήρια Ε.Κ.Φ.Ε. Αγίων Αναργύρων στις 27 Ιανουαρίου 2018, στην οποία θα συναγωνιστούν με τους νικητές των προκριματικών Τοπικών Διαγωνισμών EUSO. Στόχος μας είναι η συμμετοχή του Σχολείου μας στην 16η Ευρωπαϊκή Ολυμπιάδα Φυσικών Επιστημών στη Λιουμπλιάνα της Σλοβενίας, τον Μάιο του 2018.

Θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές μας και στους καθηγητές τους για την επιτυχία.