Βράβευση μαθητριών του Σχολείου μας για τη διάκρισή τους στον 5ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Στατιστικής

Η Μαθητική Ομάδα ‘’TSAKALIA’’ από το Λύκειο του Σχολείου μας βραβεύτηκε για την 5η θέση που κατέλαβε στον 5ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό στη Στατιστική που διοργάνωσε η Ελληνική Στατιστική Αρχή (ΕΛΣΤΑΤ) και αποτελεί επιμέρους δράση για την ανάπτυξη της Στατιστικής Παιδείας στην Ελλάδα. Η Ομάδα αποτελείται από τις μαθήτριες Αγγελή Μαρία, Δάφνη Βαλιάδου και Ειρήνη Τρουπή.

Η Τελετή Βράβευσης πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή 24 Ιουνίου 2022 στις εγκαταστάσεις της ΕΛΣΤΑΤ και οι μαθήτριες της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης έδωσαν το παρών τους μαζί με τον επιβλέποντα καθηγητή τους κύριο Κωνσταντίνο Σχίζα.

Θερμά συγχαρητήρια για τη σπουδαία διάκριση και επιτυχία των μαθητριών στον Διαγωνισμό καθώς και στον καθηγητή Μαθηματικών κο Κ. Σχίζα που ανέλαβε την προετοιμασία τους.