Βράβευση διακριθέντων μαθητών μας Δημοτικού σε Διαγωνισμό Μαθηματικών

Οι μαθητές της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης που διακρίθηκαν στον 11ο Διαγωνισμό «Μαθηματικά και Παιχνίδι» της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας θα βραβευθούν από το Δ.Σ. της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας στην τελετή απονομής βραβείων που θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 13 Μαΐου 2017, 11.00-13.00, στην Αίθουσα Τελετών του Εθνικού Μετσοβίου Πολυτεχνείου.

Στο Διαγωνισμό διακρίθηκαν οι μαθητές της Ε΄ Δημοτικού Βαλλιανάτος Γεράσιμος, Χαλαράκη Άννα-Ελένη, Δάλλας Σωκράτης-Κωνσταντίνος και Ελαιοτριβιάρη Λυδία και οι μαθητές της ΣΤ΄ Δημοτικού Γκαμαλέτσος Ιωάννης, Βαλιάδης Ιάσων, Ζηκούλης Ορέστης, Κανέλλης Διονύσιος και Σεφεριάδης Ηλίας.

Συγχαίρουμε τους μαθητές μας για τα εξαιρετικά τους αποτελέσματα στο Διαγωνισμό και τους ευχόμαστε καλή πρόοδο.