Αριστείο και Α’ Βραβείο για τη μαθήτρια Αγγελική Μήτρου στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό της Χορωδίας & Ορχήστρας Νέων

Με μεγάλη επιτυχία συμμετείχε η μαθήτρια της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης Αγγελική Μήτρου στον 35ο  Πανελλήνιο Μουσικό Διαγωνισμό της Χορωδίας και Ορχήστρας Νέων που πραγματοποιήθηκε στις 2 Ιουλίου 2021.

Η μαθήτρια του Σχολείου μας διακρίθηκε με Αριστείο και Α’ Βραβείο εκτός συναγωνισμού και συγκέντρωσε την υψηλότερη βαθμολογία από όλα τα βραβεία, με συνολικό βαθμό 19.5.

Σημειώνεται ότι η Αγγελική μέσα από τη συμμετοχή της στον Διεθνή Διαγωνισμό ‘’De Bach au Jazz’’ που έλαβε χώρα τον περασμένο Μάιο, σημείωσε ιδιαίτερα υψηλή βαθμολογία 81/100, ερμηνεύοντας Bach, Beethoven και Καλομοίρη.

Θερμά συγχαρητήρια στη μαθήτρια του Σχολείου μας για τις σημαντικές διακρίσεις της.