Από την Εκπαιδευτική Αναγέννηση στα μεγαλύτερα Πανεπιστήμια του κόσμου

Σπουδαίες είναι οι επιτυχίες των μαθητών του Σχολείου μας που παρακολουθούν το Πρόγραμμα GCE A Levels.

Οι σημαντικές αυτές επιτυχίες των μαθητών οφείλονται τόσο στις υψηλές τους επιδόσεις στις εξετάσεις του Προγράμματος αλλά και στις διακρίσεις που έχουν σημειώσει με στοχευμένη και οργανωμένη προετοιμασία από του Καθηγητές του Σχολείου μας σε μια πλειάδα διαγωνισμών.

Ο μαθητής της Γ’ Λυκείου Σταύρος Τζίκας έγινε δεκτός σε ένα από τα κορυφαία Πανεπιστήμια του κόσμου, στο Πανεπιστήμιο του Cambridge, στο Τμήμα Physical Natural Sciences.

Αντίστοιχα, ο μαθητής μας Τάσος Ζουρδούμης έγινε δεκτός σε ένα από τα κορυφαία Πανεπιστήμια σε παγκόσμιο επίπεδο, στο Imperial College of London, στο Τμήμα Civil Engineering with a Year Abroad καθώς και από το University College of London – U.C.L., στο Τμήμα Civil Engineering.

Σπουδαία και η επιτυχία του μαθητή μας Σπύρου Βουλουμάνου, που έγινε επίσης δεκτός στο Imperial College of London, στο Τμήμα Electrical and Electronic Engineering.

Συγχαίρουμε με ιδιαίτερη χαρά και συγκίνηση τους μαθητές μας για τις επιτυχίες τους.