Απονομή Βραβείων από την Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία σε μαθητές Δημοτικού και Γυμνασίου του Σχολείου μας

Μαθητές από το Δημοτικό και το Γυμνάσιο της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης βραβεύτηκαν από αντιπροσωπεία της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας με αφορμή τις διακρίσεις τους στον Διαγωνισμό «Πυθαγόρας» και «Μικρός Ευκλείδης» – για όσους μαθητές δεν είχαν παραλάβει τα Βραβεία τους λόγω κωλύματος.

Η ειδική Τελετή Απονομής των Βραβείων πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη 23 Μαΐου 2019 στο Θέατρο του Σχολείου μας.

Από το Δημοτικό βραβεύτηκαν οι ακόλουθοι μαθητές και μαθήτριες: Ευάγγελος Αγγελής, Ιωάννης Αγγελίδης, Γεωργία Αναγνωστοπούλου, Ελισάβετ Βασιλακάκη, Γ.Β., Αλέξανδρος Βούζας, Βικτώρια Βυτόγιαννη, Νίκος Βυτόγιαννης, Διονύσιος Γεωργίου, Νικόλαος-Μάριος Γιοβάνης, Ιωάννης Γκαμπλέτσας, Φαίδωνας Δασκαλόπουλος, Νικόλας Δημητριάδης, Χριστίνα Ευσταθίου, Π.Ζ., Κωνσταντίνος Ζαχαρόπουλος, Χρίστος Ζούμπος, Γιάννης Ηλίας, Μαρία Θεοτοκάτου, Λάμπρος Ιακωβάκης, Στράτος Καραβάς, Κωνσταντίνος Καραχάλιος, Παναγιώτης Κασιμάτης, Αθανάσιος Κάτσικας, Νικόλαος Κατσιλέρος, Οδυσσέας-Αντώνιος Κεσεντές, Νικόλας Κομιανός, Κοτσόκολος Νίκος, Στέφανος Κούμενος, Κοραλία Κωσταρά, Φίλιππος Κωσταράς, Διονύσης Μουζάκης-Ντέρας, Α.Μ., Θεόδωρος Μπαρτσώτας, Θ.Μ., Γιώργος Μυλωνίδης, Άγγελος Νερουτσόπουλος, Ευαγγελία Νικοτιάν, Αντρέας Νίνος, Ιωάννης Νταής, Σ.Π., Χρήστος Πίγκος, Χρήστος Πουλίτσης, Δανάη-Ελισάβετ Ρουμελιώτη, Ορέστης Σιδηρόπουλος, Λυδία Σιφναίου, Έκτορας Τουρκαντώνης, Κωνσταντίνος Τσαπατώρης, Αναστασία Χίου, Ε.Χ..

Από το Γυμνάσιο βραβεύτηκαν οι εξής μαθητές και μαθήτριες: Διονύσης Κανέλλης, Μαριλένα Νικολάου, Ανδρέας Ζωγράφος, Ελεάννα Χαλαράκη, Κατερίνα Καραμπέτσου, Αθηνά Βορτσέλα

Συγχαρητήρια σε όλους μας τους μαθητές και τις μαθήτριες για τις διακρίσεις τους.