Έναρξη νέας σχολικής χρονιάς

Το πρώτο κουδούνι της νέας σχολικής χρονιάς χτύπησε τη Δευτέρα 12 Σεπτεμβρίου 2022 και στο Σχολείο μας πραγματοποιήθηκε ο καθιερωμένος Αγιασμός.

Τα προαύλια και οι αίθουσες του Νηπιαγωγείου, του Δημοτικού, του Γυμνασίου και του Λυκείου γέμισαν με χαμόγελα και με συναισθήματα χαράς, προσμονής, συγκίνησης, αισιοδοξίας που ήταν διάχυτα στους μαθητές, στους εκπαιδευτικούς και στους γονείς!

Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης συνάντησαν τους δασκάλους και τους καθηγητές τους και αντάλλαξαν ευχές για τη νέα σχολική χρονιά.

Ο κύριος Δημήτρης Αντωνόπουλος καλωσόρισε τους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς στο σύνολό τους και ευχήθηκε μια νέα σχολική χρονιά γεμάτη δημιουργία, έμπνευση και επιτυχίες!

Η Γενική Διευθύντρια του Σχολείου κυρία Έρι Μαντά κατά τη διάρκεια του σύντομου χαιρετισμού της ευχήθηκε και από την πλευρά της μια όμορφη σχολική χρονιά όπου οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί θα πορεύονται μαζί και θα μοιράζονται το μοναδικό ταξίδι στον κόσμο της μάθησης.

Καλή σχολική χρονιά!