Έναρξη νέας σχολικής χρονιάς!

Στις 14 Σεπτεμβρίου 2020 χτύπησε το πρώτο κουδούνι της νέας σχολικής χρονιάς στην Εκπαιδευτική Αναγέννηση.

Όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος τα συναισθήματα της χαράς, της συγκίνησης και της αισιοδοξίας ήταν διάχυτα στο σύνολο των μαθητών, των εκπαιδευτικών και των γονέων!

Ένα ζεστό καλωσόρισμα περίμενε τους νέους μαθητές του Νηπιαγωγείου, του Δημοτικού, του Γυμνασίου και του Λυκείου του Σχολείου μας. Οι σχολικές αίθουσες και το προαύλια γέμισαν πάλι από τις φωνές των μαθητών μας που συναντήθηκαν εκ νέου μετά τις καλοκαιρινές τους διακοπές, μοιράστηκαν τις ιστορίες τους και έθεσαν νέους στόχους για μια δημιουργική νέα σχολική χρονιά.

Σε ξεχωριστά προαύλια και χωρίς την παρουσία γονέων πραγματοποιήθηκε ο Αγιασμός για τους μαθητές του Δημοτικού και του Γυμνασίου – Λυκείου ακολουθώντας όλα τα απαραίτητα μέτρα του ΕΟΔΥ και τα επίσημα πρωτόκολλα της Πολιτείας.

Ο κύριος Δημήτρης Αντωνόπουλος απευθυνόμενος στους μαθητές και στις μαθήτριες, στους δασκάλους και στους καθηγητές ευχήθηκε μια σχολική χρονιά ασφαλή, παραγωγική και γεμάτη με έμπνευση.

Καλή σχολική χρονιά!