Πρωτάθλημα Πετοσφαίρισης Α.Σ.Ι.Σ.

Η ομάδα κοριτσιών Λυκείου του Σχολείου μας έλαβε μέρος το Σάββατο 26 Νοεμβρίου 2016 στους πρώτους αγώνες του Πρωταθλήματος Πετοσφαίρισης στο πλαίσιο της συμμετοχής μας στις Αθλητικές Συναντήσεις Ιδιωτικών Σχολείων Α.Σ.Ι.Σ..

Συγκεκριμένα, η ομάδα μας αγωνίστηκε με την ομάδα Αρσακείου Ψυχικού, την οποία και νίκησε, και με την ομάδα των Εκπαιδευτηρίων Δούκα, από την οποία ηττήθηκε.

Το αποτέλεσμα και των δύο αγώνων κρίθηκε στο τέλος των σετ, γεγονός που δείχνει ότι τα κορίτσια αγωνίστηκαν μέχρι το τέλος για να φέρουν το καλύτερο δυνατο αποτέλεσμα.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ήταν η πρώτη φορά που τα κορίτσια του Λυκείου παίρνουν μέρος στο πρωτάθλημα και απέδειξαν ότι με τη σωστή συνεργασία, επικοινωνία και ομαδικότητα μπορούν να έχουν τα καλύτερα δυνατά αποτελέσματα.

Τους ευχόμαστε καλή συνέχεια!

Σύνθεση ομάδας:

1) Ματθαιακάκη Παναγιωτάκη Μαρία (Β’ Λυκείου)

2) Κρίκη Λένια (Β’ Λυκείου)

3) Μαμάη Εβελίνα (Β’ Λυκείου)

4) Δουρίδα Δανάη (Β’ Λυκείου)

5) Γεωργιλάκη Νίκη (Β’ Λυκείου)

6) Σπυρίδωνος Ηρώ (Β’ Λυκείου)

7) Μόρφη Ελευθερία (Α’ Λυκείου)

8) Χατζηλάκου Μελίνα(Α’ Λυκείου)

9) Τσουκαλά Νάγια (Α’ Λυκείου)

10) Κνούνη Ανζέλ (Α’ Λυκείου)

Προπονήτρια ομάδας: Μαρία Λυκουργιώτη