Διακρίσεις στο 28ο Πανελλήνιο Ατομικό Πρωτάθλημα Σκάκι

Εξαιρετική εμφάνιση σημείωσαν οι μαθητές μας που προκρίθηκαν στο 28ο Πανελλήνιο Ατομικό Πρωτάθλημα Σκάκι, το οποίο πραγματοποιήθηκε στη Χαλκιδική από τις 23 έως τις 25 Απριλίου 2016, ύστερα από την επιτυχή συμμετοχή τους στην πρώτη φάση του διαγωνισμού.

Πιο συγκεκριμένα, στο ατομικό, ο Κωνσταντίνος Κάτσικας (Ε΄ Δημοτικού) ήταν 18ος σε σύνολο 85 συμμετοχών, ενώ ο Διονύσης Κανέλλης (Ε΄ Δημοτικού) ήταν 35ος .

Πολύ καλή εμφάνιση, επίσης, σημείωσαν οι μαθητές μας Στυλιανή Λυμπέρη (Νηπιαγωγείο) 35η / 45, Θοδωρής Μπαρτσώτας (Β΄ Δημοτικού) 43ος / 58, Γεώργιος Μπαρτσώτας (Γ’ Δημοτικού) 47ος / 67, Στέφανος Κούμενος (Γ΄ Δημοτικού) 52ος / 67, Θάνος Κάτσικας (Γ΄ Δημοτικού) 57ος / 67, Λυδία Βορτσέλα (ΣΤ΄ Δημοτικού) 73η / 92 και Κωνσταντίνος Κούρτας (α΄ Γυμνασίου) 33ος / 47, αλλά και η ομάδα μας, η οποία ήρθε 21η / 40 με τους μαθητές Διονύση Κανέλλης(Ε΄ Δημοτικού), Κωνσταντίνο Κάτσικα (Ε΄ Δημοτικού), Στέφανο Κούμενο (Γ΄ Δημοτικού), Λυδία Βορτσέλα (ΣΤ΄ Δημοτικού), Θάνο Κάτσικας(Γ΄ Δημοτικού) και Γιώργο Μπαρτσώτα (Γ΄ Δημοτικού).

Προπονητές των μαθητών ήταν οι κύριοι Γιώργος Δέτσης, Κωνσταντίνος Σουλτάτης και Γεώργιος Πατριαρχέας.