Stop motion video από τους μαθητές της Β’ Δημοτικού για την Εθνική Επέτειο της 25ης Μαρτίου

Με αφορμή τον εορτασμό της Εθνικής Επετείου της 25ης Μαρτίου 1821, μαθητές και μαθήτριες της Β΄ Δημοτικού της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης, με την καθοδήγηση της δασκάλας τους κυρίας Ελένης Γεωργιάδου, τίμησαν με έναν πρωτότυπο και ξεχωριστό τρόπο τη σημαντική αυτή ημέρα αξιοποιώντας τα σύγχρονα μέσα τεχνολογίας.

Αφού διάβασαν και σχολίασαν επετειακά κείμενα και συζήτησαν για τα γεγονότα που διαδραματίστηκαν εκείνη την ιστορική στιγμή για την Ελλάδα, στη συνέχεια, μέσω της χρήσης playmobil, δημιούργησαν σενάριο, έκαναν ηχογραφήσεις και τράβηξαν φωτογραφίες, δημιουργώντας ένα επετειακό stop motion video αφιερωμένο στους ήρωες της Επανάστασης του 1821 και στον Ελληνισμό.

Συγχαρητήρια σε όλους μας τους μαθητές και τις μαθήτριες για το δημιουργικό αποτέλεσμα καθώς και στη δασκάλα τους που ανέλαβε το μοντάζ αλλά και τη συνολική καθοδήγηση!