Οι μαθητές του Σχολείου μας γιόρτασαν τις Απόκριες

Οι μαθητές και οι μαθήτριες από το σύνολο των βαθμίδων του Σχολείου μας μαζί με τους δασκάλους και τους καθηγητές τους έφεραν τις Απόκριες στην ψηφιακή τάξη και γιόρτασαν από μακριά αλλά συναισθηματικά κοντά.

Αν και τη φετινή χρονιά λόγω των υγειονομικών συνθηκών δεν ήταν εφικτό οι Αποκριάτικες σχολικές εκδηλώσεις να πραγματοποιηθούν στον χώρο του Σχολείου, ωστόσο η θετική διάθεση και το κέφι παρέμειναν αμείωτα.

Οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί φόρεσαν αποκριάτικες στολές, έκαναν εντυπωσιακά αποκριάτικα μακιγιάζ, έφτιαξαν αποκριάτικες μάσκες, δημιούργησαν πολύχρωμους χαρταετούς και γιόρτασαν διαδικτυακά.

Ευχή όλων μας ήταν την επόμενη χρονιά να γιορτάσουμε πάλι όλοι μαζί στο αγαπημένο μας Σχολείο!