4η Καλύτερη Μαθητική Εικονική Επιχείρηση στην Ελλάδα!

Την 4η θέση κατέκτησε η Μαθητική Ομάδα του Σχολείου μας στον Πανελλαδικό Τελικό του Διαγωνισμού «Καλύτερη Μαθητική Εικονική Επιχείρηση 2018» που πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή 1η Ιουνίου 2018 στο Κέντρο Πολιτισμού «Ελληνικός Κόσμος» του Ιδρύματος Μείζονος Ελληνισμού.

Οι μαθητές της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης παρουσίασαν την καινοτόμα ιδέα τους με την ονομασία «A.FREedge», ένα ενεργειακά αυτόνομο ψυγείο με ηλιακό πάνελ και κατάφεραν να διακριθούν ανάμεσα σε πλήθος συμμετοχών από μαθητές και σχολεία σε πανελλαδικό επίπεδο.

Τη βράβευση στους μαθητές και στις μαθήτριές μας πραγματοποίησε o Αμερικανός Πρέσβης στην Ελλάδα, κύριος Τζέφρυ Πάιατ, ο οποίος τους απένειμε Υποτροφίες από το Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών.

Οι μαθητές που συμμετείχαν στην Ομάδα που εκπροσώπησε το Σχολείο μας στη διοργάνωση είναι οι : Δήμητρα Αδαμούδη, Γιάννης Αγγέλικας, Θεοφάνης – Αίας Γάρειος, Σπύρος Δαβέρος, Μαρία Κυρμπιζάκη, Γιώργος Μαλτζής, Αχιλλέας Μετρίδης, Δημήτρης Παπαγεωργίου, Σταυρούλα Σεφεριάδη, Ανδρέας Χάντζος.

Θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες για την εξαιρετική συμμετοχή τους καθώς και στον καθηγητή του Σχολείου μας, κύριο Ιωάννη Θεοχάρη για την άρτια προετοιμασία τους.