3η και 5η θέση στην Ευρώπη στο Worlds Scholar’ s Cup Global Round

Με σπουδαίες διακρίσεις ολοκληρώθηκε η συμμετοχή των μαθητών του Σχολείου μας στο World Scholar’ s Cup Global Round που πραγματοποιήθηκε στη Βαρκελώνη από τις 22 έως τις 27 Ιουλίου 2018.

Και οι δυο ομάδες που συμμετείχαν εκπροσωπώντας την Εκπαιδευτική Αναγέννηση βρέθηκαν στις υψηλότερες θέσεις της Ευρώπης και εξασφάλισαν την πρόκρισή τους στον τελικό της διοργάνωσης στο Yale!

Η ομάδα με τους μαθητές Χριστόφορο Δάβρη, Χάρη Ιωάννου και Μαρία – Ευριδίκη Κανελλοπούλου κατατάχθηκε στην 3η θέση στην Ευρώπη και στην 31η θέση σε γενική κατάταξη ενώ η ομάδα με τους μαθητές Ελεάννα Γώγου, Παναγιώτη Διαμαντή και Γιώργο Ευσταθόπουλο – Μπουτζούνη κατατάχθηκε στην 5η θέση στην Ευρώπη και στην 35η θέση σε γενική κατάταξη.

Σύντομα θα ανακοινωθούν οι αναλυτικές διακρίσεις των μαθητών μας σε ατομικό και σε ομαδικό επίπεδο.

Συγχαίρουμε τους μαθητές και τις μαθήτριές μας για τις σημαντικές επιτυχίες τους σε παγκόσμιο επίπεδο που μας γέμισαν με υπερηφάνεια και αισιοδοξία, καθώς και την Προπονήτρια κυρία Χριστίνα Καραβά που ανέλαβε την προετοιμασία τους.

Τους μαθητές και τις μαθήτριες συνόδευσε στη διοργάνωση η κυρία Ανδρομάχη Φουντουκά.