3η θέση στον Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Αστρονομίας και Διαστημικής

Με ιδιαίτερα μεγάλη επιτυχία για τον μαθητή της β’ Γυμνασίου του Σχολείου μας, Ορέστη Ζηκούλη, πραγματοποιήθηκε η συμμετοχή του στην Α’ Φάση «Αρίσταρχος» του 24ου Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού Αστρονομίας και Διαστημικής.

Ο μαθητής της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης διακρίθηκε στην 3η θέση Πανελλαδικά και εξασφάλισε τη συμμετοχή στην Β’ Φάση «Ίππαρχος» που θα διεξαχθεί την Κυριακή 10 Μαρτίου στο Αμφιθέατρο του Οικονομικού Τμήματος του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας.

Ο Διαγωνισμός διοργανώνεται από την Εταιρεία Αστρονομίας και Διαστήματος και το Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας.

Συγχαρητήρια στον μαθητή μας για την επιτυχία του καθώς και στους μαθητές μας Αριστείδη Γκρέκη και Διονύση Κανέλλη για τη συμμετοχή τους.