3η θέση για τον Απόφοιτο του Σχολείου μας Γιάννη Γκαμαλέτσο στον Τελικό Γύρο της Οικονομικής Ολυμπιάδας

Την 3η θέση και το Χάλκινο Μετάλλιο ανάμεσα σε 3007 συμμετοχές κατέκτησε ο Απόφοιτος της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης Γιάννης Γκαμαλέτσος στον Τελικό Γύρο της Ελληνικής Οικονομικής Ολυμπιάδας. Η σπουδαία αυτή επιτυχία του Γιάννη εξασφάλισε τη συμμετοχή του στη Διεθνή Οικονομική Ολυμπιάδα που θα διεξαχθεί στις αρχές της νέας σχολικής χρονιάς στην πρωτεύουσα της Σλοβακίας, στη Μπρατισλάβα.

Ο Τελικός Γύρος πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 1 Ιουλίου 2023 στις εγκαταστάσεις του Κολλεγίου Ψυχικού και οι συμμετέχοντες διαγωνίστηκαν αρχικά σε γραπτή εξέταση 60 λεπτών. Στη συνέχεια οι μαθητές και οι μαθήτριες με τις 10 καλύτερες βαθμολογίες εξετάστηκαν προφορικά από την Εξεταστική Επιτροπή του Διαγωνισμού.

Θερμά συγχαρητήρια στον απόφοιτο του Σχολείου μας για τη διάκρισή του καθώς και στην καθηγήτρια Οικονομικών κυρία Πηγή Λιαγκρή που συντέλεσε στην προετοιμασία και στα εξαιρετικά αποτελέσματα.

Ευχόμαστε επιτυχία στη Διεθνή Οικονομική Ολυμπιάδα.