23 έργα μαθητών μας στον 19ο Διεθνή Μαθητικό Διαγωνισμό Ζωγραφικής

23 έργα ζωγραφικής, χαρακτικής και κολάζ εκπροσωπούν το Σχολείο μας στον 19ο Διεθνή Μαθητικό Διαγωνισμό Ζωγραφικής, που διοργανώνεται από το «Japan Quality Assurance Organization» και υποστηρίζεται από το Γραφείο της Unicef στο Τόκυο.

Το θέμα του Διαγωνισμού ήταν «We all live on earth» και μέσα από το project που εξελίχθηκε κατά τη διάρκεια της χρονιάς στα μαθήματα των Εικαστικών, επιλέχθηκαν τα 23 έργα μαθητών από την Πρωτοβάθμια και την Δευτεροβάθμια εκπαίδευση.

Αξίζει να σημειωθεί, ότι στον αντίστοιχο Διαγωνισμό που διοργανώθηκε πέρυσι συμμετείχαν 17.763 μαθητές από ολόκληρο τον κόσμο.

Τα αποτελέσματα του φετινού Διαγωνισμού αναμένονται να ανακοινωθούν τον Σεπτέμβριο.

Ευχόμαστε καλή επιτυχία στους μαθητές και τις μαθήτριές μας, την προετοιμασία των οποίων ανέλαβαν οι καθηγητές Εικαστικών του Σχολείου μας, κύριος Ισαάκ Μαυρίδης και κύριος Πυθαγόρας Χατζηανδρέου.