2 Χρυσά και 9 Αργυρά μετάλλια για τους μαθητές μας στο World Scholar’s Cup Tournament of Champions

Με ιδιαίτερα μεγάλη επιτυχία για το Σχολείο μας ολοκληρώθηκε η διοργάνωση World Scholar’s Cup Tournament of Champions, που πραγματοποιήθηκε στο New Haven, υπό την αιγίδα του Yale International Relations Association στο Yale University.

Οι μαθητές μας Παναγιώτης Διαμαντής από τη γ’ Γυμνασίου, Ελεάννα – Ραφαηλία Γώγου από την Α’ Λυκείου και Γιώργος Μπουτζούνης – Ευσταθόπουλος από την Α’ Λυκείου σημείωσαν ξεχωριστές επιδόσεις στη διοργάνωση.

Πιο συγκεκριμένα στον Παναγιώτη Διαμαντή απονεμήθηκε Χρυσό Μετάλλιο για την επίδοσή του στον τομέα ‘’Social Studies’’ και Αργυρά Μετάλλια στους τομείς ‘’History’’, ‘’Debate’’ και ‘’Writing’’.

Χρυσό Μετάλλιο απονεμήθηκε στον Γιώργο Μπουτζούνη – Ευσταθόπουλο για την επίδοσή του στον τομέα ‘’Special Area’’ και Αργυρό Μετάλλιο για την επίδοσή του στον τομέα ‘’Arts’’.

Η Ελεάννα – Ραφαηλία Γώγου διακρίθηκε με Αργυρά Μετάλλια για τις επιδόσεις της στους τομείς ‘’Debate’’, ‘’Arts’’, ‘’History’’, ‘’Science’’ και ‘’Social Studies’’.

Την προετοιμασία των μαθητών ανέλαβε η κυρία Χριστίνα Καραβά, Δικηγόρος, MSc, Προπονήτρια Ρητορικής και τους συνόδευσε στη διοργάνωση η Καθηγήτρια Αγγλικών, κυρία Ανδρομάχη Φουντουκά.

Συγχαρητήρια σε όλους!