Skip links

2 Αργυρά και 1 Χάλκινο Μετάλλια στους Αγώνες Στίβου Α.Σ.Ι.Σ. Δημοτικού

Με εξαιρετικές επιδόσεις συμμετείχαν μαθητές και μαθήτριες της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης στους Αγώνες Στίβου μαθητών Ε΄ και ΣΤ΄ Δημοτικού στο πλαίσιο των Αθλητικών Συναντήσεων Ιδιωτικών Σχολείων. Η αθλητική διοργάνωση πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 28 Μαΐου 2023 στις αθλητικές εγκαταστάσεις του G.G.S.

Ο μαθητής της Ε΄ Δημοτικού Αιμιλιανός Πιτσινέλης διακρίθηκε στη 2η θέση και του απονεμήθηκε το Αργυρό Μετάλλιο, στο αγώνισμα Άλμα εις μήκος. Η επίδοσή του ήταν 4.29 μέτρα.

Τη 2η θέση και το Αργυρό Μετάλλιο κατέκτησε η μαθήτρια της ΣΤ΄ Δημοτικού Νίκη Σπηλιώτη στο Vortex, με επίδοση 35.46 μέτρα.

Την 3η θέση και το Χάλκινο Μετάλλιο κατέκτησε ο μαθητής της Ε΄ Δημοτικού Αριστείδης Αθανασίου στο Vortex, με επίδοση 39.63 μέτρα.

Συνολικά οι συμμετοχές και οι επιδόσεις των μαθητών και των μαθητριών που εκπροσώπησαν το Σχολείο μας ήταν εξαιρετικές.

Από την Ε΄ Δημοτικού:

• ο μαθητής Ιωάννης Δροσόπουλος κατατάχθηκε στην 7η θέση στο Vortex, με επίδοση 31.94 μέτρα,
  • η μαθήτρια Γεωργία Περλίγκα κατατάχθηκε στην 8η θέση στα 50 μέτρα, με χρόνο 9’’45,
  • ο μαθητής Α.Μ. κατατάχθηκε στη 10η θέση στα 800 μέτρα, με χρόνο 3΄15’’87,
  • ο μαθητής Α.Π. κατατάχθηκε στη 10η θέση στα 50 μέτρα, με χρόνο 9’’34.

Από τη ΣΤ’ Δημοτικού:

• η μαθήτρια Βασιλική Κιτσάκη κατέλαβε την 5η θέση στα 600 μέτρα, με χρόνο 2΄05’’ 37,
  • ο μαθητής Νικόλαος Βάθης, προκρίθηκε στον τελικό στα 50 μέτρα και κατατάχθηκε 6ος με χρόνο 8’’65,
  • ο μαθητής Χρήστος Μουντζούρης κατέλαβε τη 13η θέση στα 800 μέτρα, με χρόνο 3’ 07’’ 19,
  • ο μαθητής Γεώργιος Αναγνωστόπουλος κατέλαβε τη 15η θέση στα 60 μέτρα, με χρόνο 9’’40,
  • ο μαθητής Δημήτρης Κιτσάκης κατατάχθηκε στη 16η θέση στο Vortex, με επίδοση 27.94 μέτρα.

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες του Σχολείου μας για τη συμμετοχή τους και τις διακρίσεις τους καθώς και στους καθηγητές Φυσικής Αγωγής κυρίους Δημήτρη Αρβανίτη, Απόστολο Ζερβογιάννη και Αντώνη Αλεξίου που συνόδευσαν τα παιδιά στους αγώνες και υποστήριξαν με επιτυχία την προετοιμασία τους.