2η και 4η θέση στους Αγώνες ΑΣΙΣ Κολύμβησης Γυμνασίων – Λυκείων

Εξαιρετικές ήταν οι επιδόσεις που σημείωσαν μαθητές και μαθήτριες από το Γυμνάσιο και το Λύκειο του Σχολείου μας στους Αγώνες ΑΣΙΣ Κολύμβησης Γυμνασίων – Λυκείων που πραγματοποιήθηκαν το Σάββατο 10 Δεκεμβρίου 2022.

Η μαθήτρια από τη β’ Γυμνασίου Έρικα Παπανικολάου κατέκτησε τη 2η θέση και το Ασημένιο Μετάλλιο στα 50μ. Ύπτιο.

Οι μαθήτριες του Γυμνασίου Σοφία Χρημούζη, Μαρία Ελισάβετ Χρυσανθοπούλου, Έρικα Παπανικολάου και Ιωάννα Στράτη συμμετείχαν στα δυο ομαδικά αγωνίσματα 4×50μ. Ελεύθερο και 4×50μ. Μικτή ομαδική και κατατάχθηκαν στην 4η θέση και στα δυο.

Υψηλές ήταν και οι επιδόσεις που πέτυχαν και οι υπόλοιποι μαθητές που συμμετείχαν στους Αγώνες.

α΄Γυμνασίου:

Νικόλαος Μαγκλάρας, 25ος στα 50μ. Ελεύθερο και 12ος στα 50μ. Πρόσθιο

Σοφία Χρημούζη, 9η στα 50μ. Πρόσθιο και 8η στα 200μ. Ελεύθερο

Μαρία Ελισάβετ Χρυσανθοπούλου, 8η στα 50μ. Πρόσθιο και 7η στα 200μ. Μικτή ατομική

β΄Γυμνασίου:

Αθανασία Αναστασοπούλου, 21η στα 50μ. Ελεύθερο

Στέλλα Μάγκου, 22η στα 50μ. Ελεύθερο

Έρικα Παπανικολάου, 2η στα 50μ. Ύπτιο και 5η στα 200μ. Ελεύθερο

Ιωάννα Στράτη, 7η στα 200μ. Ελεύθερο

γ΄Γυμνασίου:

Ελένη Μαγκλάρα, 20η στα 50μ. Ελεύθερο

Α΄ Λυκείου:

Ειρήνη Στράτη, 9η στα 50μ. Ύπτιο και 11η στα 50μ. Πεταλούδα

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες για τη συμμετοχή τους και τις διακρίσεις τους στους Αγώνες, καθώς και στους καθηγητές Φυσικής Αγωγής κυρία Μαρία Ματθαίου και κύριο Απόστολο Ζερβογιάννη.