2η θέση για την Ομάδα του Λυκείου στο Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης ΑΣΙΣ

Άπειρες συγκινήσεις και τη μεγαλύτερη επιτυχία ομαδικού αθλήματος μας χάρισε η Ομάδα Basket Λυκείου του Σχολείου μας στο πλαίσιο του «Final Four» του Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης ΑΣΙΣ.

Στη διοργάνωση που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 4 Φεβρουαρίου 2023 στο Κλειστό Γυμναστήριο των εκπαιδευτηρίων «Ο Πλάτων» , η ομάδα της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης σε έναν συναρπαστικό αγώνα επικράτησε στον Ημιτελικό της ομάδας του «Pierce» , ενώ στον Τελικό ηττήθηκε από την ομάδα των εκπαιδευτηρίων «Δούκα» κατακτώντας τελικά τη 2η θέση.

Η τελική κατάταξη διαμορφώθηκε ως εξής:

1. Εκπαιδευτήρια Δούκα
  2. Εκπαιδευτική Αναγέννηση
  3. Κολλέγιο Αθηνών
  4. Αμερικάνικο Κολλέγιο «Pierce»

Παρόντες στον αγώνα ήταν ο Διευθυντής Λυκείου κύριος Ισίδωρος Σιδέρης, πολλοί εκπαιδευτικοί και μαθητές του Σχολείου μας.

Θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές και μέλη της ομάδας του Σχολείου μας για τη σπουδαία επιτυχία τους: Ευάγγελο Αγγέλου, Μιχαήλ Αγγέλου, Κωνσταντίνο Αλεξανδρόπουλο, Ευάγγελο Αλιφραγκή, Θεόδωρο Αστερή, Στυλιανό – Ευάγγελο Δεριζιώτη, Άγγελο Λάττα, Παντελή Λιακόπουλο, Σταμάτη Μαλτζή, Βασίλη Ξηροπαϊδη, Αριστοτέλη Πετρίδη, Θανάση Κοτσόκολο, Νικόλαο Κλάδη.

Συγχαρητήρια στους καθηγητές Φυσικής Αγωγής και προπονητές της Μαθητικής Ομάδας κύριο Μάνο Ζορμπά και κύριο Χρήστο Χαρίτο που συντέλεσαν στη σημαντική διάκριση.