2η θέση στον 4ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Φυσικών Δημοτικού και Τελετή Βράβευσης διακριθέντων Δημοτικού, Γυμνασίου, Λυκείου

Τη 2η θέση στη β΄ φάση του 4ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού Φυσικών Δημοτικού, που πραγματοποιήθηκε στις 16 Απριλίου 2016, κατέκτησε η μαθήτρια της ΣΤ΄ Δημοτικού Βαρβάρα Τσεκούρα.

Στο διαγωνισμό, επίσης, διακρίθηκαν οι μαθητές της Ε΄ Δημοτικού Μαριλένα Νικολάου (44η), Βασίλης Λεουτσάκος (76ος), Μαρία Χορομίδη (91η) και Ιάσων Βαλιάδης (99ος ) και οι μαθητές της ΣΤ’ Δημοτικού Γιώργος Μουσελάς (78ος )και Ελένη Μαραντίδη (117η ).

Η βράβευση των μαθητών θα πραγματοποιηθεί από την Ένωση Ελλήνων Φυσικών το Σάββατο 11 Ιουνίου 2016, στις 9.00 π.μ., στο Θέατρο Χυτήριο (Ιερά Οδός 44, Κεραμικός).

Εκεί, θα βραβευθούν και οι εξής μαθητές Γυμνασίου και Λυκείου που διακρίθηκαν στον ίδιο Διαγωνισμό για τις αντίστοιχες βαθμίδες: από την α΄ Γυμνασίου: Μαρία-Νίκη Ζωγράφου (6η ), Λάμπρος Μερκουράκης (21ος), Απόστολος Κανέλλης (50ος ), Θεοδώρα Γκρέκη (71η), Παναγιώτα-Μαρία Ζαφειροπούλου (116η), Παναγιώτης Νικολόπουλος (117ος), Βασίλειος Τσάδαρης (261ος ) και Αλέξανδρος Μαρκόπουλος (319ος ), ανάμεσα σε 1172 μαθητές, από τη β΄ Γυμνασίου: Κυριάκος Νικολαΐδης (42ος ), Ελένη Χαλουλάκου (82η ), Αθανάσιος Πανταζής (86ος), Ανθή Κασσαβέτη (121η), Σοφία Πετρογιάννη (128η) και Βασίλειος Κυριάκογλου (140ος), ανάμεσα σε 1269 μαθητές, από την Α΄ Λυκείου: Απόστολος-Γεώργιος Τουλούπας (22ος ).

Συγχαίρουμε τους μαθητές μας για τις εξαιρετικές τους επιδόσεις στο Διαγωνισμό που δικαίωσαν τη συστηματική τους μελέτη στο μάθημα της Φυσικής.