15η θέση μεταξύ των 100 στον 36ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Χημείας για τον μαθητή της Γ΄ Λυκείου Διονύση Κανέλλη

Τη 15η θέση στον 36ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Χημείας (Π.Μ.Δ.Χ), που διοργανώνει η Ένωση Ελλήνων Χημικών (Ε.Ε.Χ.) κατέκτησε ο μαθητής της Γ΄ Λυκείου Διονύσης Κανέλλης. Ο μαθητής της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης διακρίθηκε στην εξαιρετικά υψηλή θέση μεταξύ των 100 προκριθέντων στη Β΄ Φάση που είχε γραπτή και προφορική εξέταση.

Θερμά συγχαρητήρια στον Διονύση για τη σπουδαία διάκρισή του καθώς και στους καθηγητές Χημείας του Σχολείου μας που συντέλεσαν στην επιτυχία του.

Ο μαθητής μας θα βραβευτεί από την Ένωση Ελλήνων Χημικών σε ειδική τελετή που θα πραγματοποιηθεί το επόμενο χρονικό διάστημα.