100% επιτυχία για τους μαθητές μας στις εξετάσεις για τα διπλώματα Γαλλικής γλώσσας

Ιδιαίτερα υψηλά ήταν τα ποσοστά επιτυχίας που σημείωσαν οι μαθητές και οι μαθήτριες από τη Στ’ Δημοτικού και το Γυμνάσιο της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης στις εξετάσεις για τα διπλώματα Γαλλικής γλώσσας.

Πιο συγκεκριμένα στο Δίπλωμα Α1 πέτυχαν όλοι οι μαθητές που έλαβαν μέρος στις εξετάσεις σε ποσοστό 100%.

Στις εξετάσεις για το Δίπλωμα Β1 το ποσοστό επιτυχίας των μαθητών που συμμετείχαν είναι 100%, ξεπερνώντας κατά πολύ το πανελλαδικό που είναι 80,75%.

Αντίστοιχα και για το Δίπλωμα Β2 οι μαθητές είχαν καθολική επιτυχία σε ποσοστό 100%, ενώ το πανελλαδικό ποσοστό είναι 73,45%.

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες του Σχολείου μας για τις επιτυχίες και για τα υψηλά ποσοστά που συγκέντρωσαν σε μια ιδιαίτερη περίοδο.

Θερμά συγχαρητήρια και στις καθηγήτριες Γαλλικών που συντέλεσαν στην άρτια προετοιμασία τους.