10η θέση μεταξύ των 100 και Πρόκριση στη Γ΄ Φάση του 36ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού Χημείας για τον μαθητή της Γ΄ Λυκείου Νίκο Ανάγνου

Τη 10η θέση στον 36ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Χημείας (Π.Μ.Δ.Χ.), που διοργανώνει η Ένωση Ελλήνων Χημικών (Ε.Ε.Χ.) κατέκτησε ο μαθητής της Γ΄ Λυκείου Νίκος Ανάγνου. Ο μαθητής της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης διακρίθηκε στη δεκάδα της Β’ Φάσης του Διαγωνισμού, μεταξύ των 100 προκριθέντων, που είχε γραπτή και προφορική εξέταση.

Ο Νίκος θα συμμετάσχει στην ομάδα που θα προπονηθεί στη Γ’ Φάση του Διαγωνισμού από καθηγητές του Τμήματος Χημείας του ΕΚΠΑ ώστε να προκύψει η τετράδα των μαθητών που θα εκπροσωπήσει τη χώρα στην 55η Ολυμπιάδα Χημείας.

Θερμά συγχαρητήρια στον μαθητή μας για τη σπουδαία διάκρισή του καθώς και στους καθηγητές Χημείας του Σχολείου μας που συντέλεσαν στην επιτυχία του.

Ο μαθητής μας θα βραβευτεί από την Ένωση Ελλήνων Χημικών σε ειδική τελετή που θα διοργανωθεί το επόμενο χρονικό διάστημα.

Ευχόμαστε επιτυχία στην Τελική Φάση του Διαγωνισμού