1 Αργυρό και 4 Χάλκινα Μετάλλια στους Αγώνες Κολύμβησης Δημοτικών Σχολείων Α.Σ.Ι.Σ.

Με επιτυχία ολοκληρώθηκαν για τους μαθητές του Σχολείου μας οι Αγώνες Κολύμβησης Δημοτικών Σχολείων στο πλαίσιο της διοργάνωσης Α.Σ.Ι.Σ., που πραγματοποιήθηκαν στις εγκαταστάσεις των Εκπαιδευτηρίων «Δούκα» το Σάββατο 12 Μαΐου 2018.
Αργυρό μετάλλιο κατέκτησε η μαθήτρια της Ε΄ Δημοτικού Ειρήνη Κουρεντά, στο αγώνισμα των 25 μέτρων Υπτίου μαθητριών.
Χάλκινο μετάλλιο κατέκτησαν:
η μαθήτρια της ΣΤ’ Δημοτικού Νίκη Ξανθοπούλου- Σισίνη, στο αγώνισμα των 25 μέτρων υπτίου μαθητριών.
ο μαθητής της ΣΤ΄ Δημοτικού Σπύρος Κατσιλέρος, στο αγώνισμα των 25 μέτρων ελεύθερου μαθητών
η μαθήτρια της ΣΤ΄ Δημοτικού Θεοδώρα Πολιτάκου, στο αγώνισμα 25 μέτρων ελεύθερου μαθητριών
η μαθήτρια της ΣΤ΄ Δημοτικού Ελεάννα Χαλαράκη, στο αγώνισμα 25 μέτρων προσθίου μαθητριών.
Εξαιρετική επίδοση, επίσης σημείωσαν
ο μαθητής της ΣΤ΄ Δημοτικού Διονύσης Πρίφτης, ο οποίος κατέλαβε την 5η θέση στο αγώνισμα 25 μέτρων ελεύθερου μαθητών
η μαθήτρια Μαρί Μπαλιάν από τη ΣΤ΄ Δημοτικού, η οποία κατέλαβε την 6η θέση στο αγώνισμα των 25 μέτρων ελεύθερου μαθητριών
και ο μαθητής της Δ΄ Δημοτικού Παναγιώτης Κασσιμάτης, ο οποίος κατέλαβε την 16η θέση στο αγώνισμα των 50 μέτρων ελεύθερου μαθητών.
Συγχαρητήρια σε όλους μας τους μαθητές και τις μαθήτριες για τη συμμετοχή τους και τις επιτυχίες τους καθώς και στη καθηγήτρια Φυσικής Αγωγής του Σχολείου μας, κυρία Μαρία Κασωτάκη, που ανέλαβε την προπόνησή τους.