1ο Βραβείο μαθήτριας του Σχολείου μας στον 20ο Διεθνή Διαγωνισμό Περιβαλλοντικής Ζωγραφικής

Στον Διεθνή Διαγωνισμό Παιδικής Τέχνης με θέματα «Our Feature and the Earth» και «The Earth I love» που πραγματοποιήθηκε στο Τόκυο, η μαθήτρια της γ’ Γυμνασίου της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης Ελένη – Ηλέκτρα Οικονόμου απέσπασε το 1ο Βραβείο στην ηλικιακή ομάδα 12-15 ετών, για το έργο της «Beautiful Tango».

Στον Διαγωνισμό που διοργανώνεται σε ετήσια βάση από τον Οργανισμό «Japan Quality Assurance Organization», υπό την Αιγίδα του Γραφείου της Unicef του Τόκυο, συμμετείχαν παραπάνω από 13.000 μαθητές και μαθήτριες από 88 χώρες.

Το Σχολείο μας συμμετείχε με 20 έργα μαθητών από το Δημοτικό, το Γυμνάσιο και το Λύκειο, που προέκυψαν από τα αντίστοιχα project που εκπονήθηκαν στα Εργαστήρια κατά τη διάρκεια του μαθήματος Εικαστικών.

Θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές μας που συμμετείχαν στον Διαγωνισμό καθώς και στη μαθήτριά μας για τη σπουδαία διάκρισή της.

Συγχαρητήρια και στους καθηγητές Εικαστικών του Σχολείου μας κύριο Ισαάκ Μαυρίδη και κύριο Πυθαγόρα Χατζηανδρέου που συντέλεσαν στη μεγαλή επιτυχία της μαθήτριας.