1ο Βραβείο και Τιμητικός Έπαινος στον Διαγωνισμό Ζωγραφικής του Μουσείου Κυκλαδικής Τέχνης

Πλούσιος ήταν ο απολογισμός από τη συμμετοχή των μαθητών και των μαθητριών του Δημοτικού Σχολείου της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης στον φετινό Διαγωνισμό Ζωγραφικής του Μουσείου Κυκλαδικής Τέχνης με θέμα «Φαντάσου τι κρύβει το λυχνάρι».

Ανάμεσα σε 23.000 συμμετοχές από όλο τον κόσμο, η ζωγραφική δυο μαθητών του Σχολείου μας ξεχώρισε και βραβεύτηκε.

Συγκεκριμένα, ο μαθητής της Β’ Δημοτικού Ανδρέας Αθανασόπουλος διακρίθηκε με το 1ο Βραβείο στην Κατηγορίας της Β’ Δημοτικού ενώ η μαθήτρια Μάιρα Σιαμάτρα Τσιγαρίδη ξεχώρισε με Τιμητικό Έπαινο στην Κατηγορία της Ε’ Δημοτικού.

Για την προετοιμασία των βραβευμένων μαθητών αλλά και όλων των μαθητών συνολικά που επέλεξαν ελεύθερα να συμμετάσχουν στον φετινό διαγωνισμό, εργάστηκε σύσσωμη η ομάδα των εκπαιδευτικών του μαθήματος των Εικαστικών που απαρτίζεται από τους Ισαάκ Μαυρίδη, Πυθαγόρα Χατζηανδρέου και Απόστολο Καρακατσάνη.

Συγχαρητήρια σε μαθητές και σε καθηγητές για την επιτυχία τους.