1ο Βραβείο και Τιμητικός Έπαινος ανάμεσα σε 23.000 συμμετοχές στον Διαγωνισμό Ζωγραφικής του Μουσείου Κυκλαδικής Τέχνης

Σε συγκινητική ατμόσφαιρα πραγματοποιήθηκε η απονομή Βραβείων και Τιμητικών Διακρίσεων του Διαγωνισμού  Ζωγραφικής με τίτλο “Φαντάσου τι κρύβει το λυχνάρι” του Μουσείου Κυκλαδικής Τέχνης.

Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή 19 Μαΐου 2019, στις εγκαταστάσεις του Μουσείου, στο πλαίσιο των εγκαινίων της Έκθεσης των έργων που συμμετείχαν στον Διαγωνισμό.

Οι μαθητές της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης κατάφεραν να διακριθούν και να βραβευθούν ανάμεσα σε 23.000 συμμετοχές!

Ο μαθητής της Β΄ Δημοτικού Ανδρέας Αθανασόπουλος διακρίθηκε με το 1ο Βραβείο στην Κατηγορία της Β’ Δημοτικού ενώ στην μαθήτριά μας, Μάιρα Σιαμάτρα Τσιγαρίδη απονεμήθηκε Τιμητικός Έπαινος στην Κατηγορία της Ε’ Δημοτικού.

Θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές μας  για τη σπουδαία διάκρισή τους καθώς και στους καθηγητές Εικαστικών του Σχολείου μας κύριο Ισαάκ Μαυρίδη, κύριο Πυθαγόρα Χατζηανδρέου και κύριο Απόστολο Καρακατσάνη που συντέλεσαν στη σημαντική επιτυχία.