1ο Βραβείο και Εύφημος Μνεία στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Αφίσας της Εκπαιδευτικής Ραδιοτηλεόρασης

Η Ρόζα Λέκα, μαθήτρια της Α΄ Λυκείου της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης, κατέκτησε το 1ο ΒΡΑΒΕΙΟ στη βαθμίδα Λυκείου, στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Αφίσας, που διοργάνωσε η Εκπαιδευτική Ραδιοτηλεόραση.Στο Διαγωνισμό, το Σχολείο μας, επίσης, έλαβε ΕΥΦΗΜΟ ΜΝΕΙΑ για τις 6 αφίσες με τις οποίες συνολικά συμμετείχε, από τους μαθητές Έλενα Δαρείου, Ανθή Κασσαβέτη, Ρόζα Λέκα, Δανάη Μπάμπαλη, Δανάη Νάζου και Αλεξάνδρα Σκρέκα.

Ο Διαγωνισμός διοργανώθηκε με αφορμή τα 40 χρόνια λειτουργία της Εκπαιδευτικής Τηλεόρασης.

Η εκδήλωση βράβευσης θα πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 31 Ιανουαρίου 2018 στο Αμφιθέατρο του Υπουργείου Παιδείας.

Το θέμα δίδαξε ο καθηγητής Εικαστικών του Σχολείου μας, κύριος Ισαάκ Μαυρίδης τον οποίο συγχαίρουμε για την εξαιρετική προετοιμασία των μαθητριών.