1η θέση στον Τοπικό Διαγωνισμό Πειραμάτων EOES

Την 1η θέση κατέκτησαν οι μαθητές και οι μαθήτριες της Β΄ Λυκείου της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης Απόστολος Ιακωβάκης, Γεωργία Σαμαρά και Ελισάβετ Χίου στο πλαίσιο της συμμετοχής τους στον Τοπικό Διαγωνισμό EOES, ο οποίος αποτελεί μέρος του Πανευρωπαϊκού Διαγωνισμού Πειραμάτων Φυσικών Επιστημών.

Οι μαθητές μας διαγωνίστηκαν σε απαιτητικά πειράματα Βιολογίας, Χημείας και Φυσικής και διακρίθηκαν στην 1η θέση. Ως νικητές του Διαγωνισμού κατοχύρωσαν το δικαίωμα συμμετοχής τους στον αντίστοιχο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Πειραμάτων και Θετικών Επιστημών, στον οποίο και συμμετείχαν με εξαιρετική εμφάνιση.

Συγχαρητήρια στα παιδιά μας για τη συμμετοχή τους καθώς και στους καθηγητές που ανέλαβαν την προετοιμασία τους, στον καθηγητή Χημείας κύριο Χρήστο Αμοργιανιώτη, στον  καθηγητή Βιολογίας κύριο Δημήτρη Παπαναστάση και στον καθηγητή Φυσικής κύριο Σταμάτη Παπουτσή.