1η θέση στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Ζωγραφικής “A Map of My Future World” και Εθνική Εκπροσώπηση στη Φλωρεντία

Με το έργο ‘’Passpartout” η μαθήτρια Άρτεμις Μπαλάνου από τη γ’ Γυμνασίου του Σχολείου μας κατέλαβε την 1η θέση στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Ζωγραφικής ‘’A Map of My Future World’’ για την ηλικιακή ομάδα 12-15 ετών. Η μεγάλη αυτή διάκριση της μαθήτριας της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης αποτελεί το εισιτήριο για την εκπροσώπηση της Ελλάδας στην Τελική Φάση του Διαγωνισμού που θα διεξαχθεί τον προσεχή Δεκέμβριο στη Φλωρεντία, παράλληλα με το Συνέδριο της Διεθνούς Ένωσης Χαρτογράφων.

Το Σχολείο μας συμμετείχε με 46 έργα μαθητών από το Δημοτικό και με 6 έργα μαθητών από το Γυμνάσιο, ενώ τη διδασκαλία του θέματος επιμελήθηκαν οι καθηγητές Εικαστικών του Σχολείου μας κυρία Κωνσταντίνα Κούβελα, κύριος Ισαάκ Μαυρίδης και κύριος Πυθαγόρας Χατζηανδρέου.

Θερμά συγχαρητήρια στην Α. Μπαλάνου για τη σπουδαία επιτυχία της και την εκπροσώπηση της χώρας μας στον Διεθνή Διαγωνισμό, σε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες που συμμετείχαν στον Διαγωνισμό και στους καθηγητές για τη φροντίδα της συμμετοχής.

Ευχόμαστε επιτυχία στο έργο της μαθήτριάς μας στην Τελική Φάση του Διεθνούς  Διαγωνισμού.