1η θέση για τη Μαθητική Ομάδα ‘’Minders Junior 3’’

και Πρόκριση στην Τελική Φάση του Πανελλήνιου Διαγωνισμού Εκπαιδευτικής Ρομποτικής για όλες τις Μαθητικές Ομάδες του Γυμνασίου

Με απόλυτη επιτυχία συμμετείχαν οι Μαθητικές Ομάδες Ρομποτικής του Γυμνασίου στους Περιφερειακούς Αγώνες του Πανελλήνιου Διαγωνισμού Εκπαιδευτικής Ρομποτικής, στην Κατηγορία Regular που πραγματοποιήθηκε το Σαββατοκύριακο 21 και 22 Μαΐου 2022.

Η Μαθητική Ομάδα ‘’Minders Junior 3’’ με τους Αλέξανδρο Βούζα, Φαίδων Δασκαλόπουλο και Γιώργο Κούρτα κατέκτησαν την 1η θέση ανάμεσα σε 37 ομάδες και προκρίθηκαν στην Τελική Φάση του Διαγωνισμού.

Εξαιρετικές ήταν και οι συμμετοχές των Μαθητικών Ομάδων ‘’Minders Junior 1’’ και ‘’Minders Junior 2’’ που ξεχώρισαν τα projects που παρουσίασαν και εξασφάλισαν την πρόκρισή τους στην Τελική Φάση του Διαγωνισμού.

Η Ομάδα ‘’Minders Junior 1’’ αποτελείται από τον μαθητή Λάμπρο Ιακωβάκη και τις μαθήτριες Αλεξάνδρα Κικίλια και Σωτηρία Τσάτσου.

Τα μέλη της Μαθητικής Ομάδας ‘’Minders Junior 2’’ είναι οι Κωνσταντίνος Αλεξόπουλος, Κωνσταντής Λαμπρόπουλος και Κωνσταντίνος Τσαπατσάρης.

Συγχαρητήρια σε όλες τις Μαθητικές Ομάδες του Σχολείου μας για τη συμμετοχή τους και την πρόκρισή τους.

Συγχαρητήρια και στην επιστημονική συνεργάτη και καθηγήτρια Ρομποτικής του Σχολείου κυρία Γιώτα Τριανταφύλλου που ανέλαβε την προετοιμασία των μαθητών.

Ευχόμαστε επιτυχία στην Τελική Φάση του Διαγωνισμού που θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 28 Μαΐου 2022 στο Εθνικό Ολυμπιακό Προπονητικό Κέντρο.