1ο βραβείο και τιμητική διάκριση στον Διεθνή Διαγωνισμό Παιδικής Ζωγραφικής στην Ιαπωνία

Το 1ο βραβείο και μια Τιμητική Διάκριση έλαβε η Εκπαιδευτική Αναγέννηση στον Διεθνή Διαγωνισμό Παιδικής Ζωγραφικής με θέμα «The Blu Earth, for Whom?» που διοργάνωσαν οι φορείς Japan Quality Assurance Organization (JQA), The International Certification Network (IqNet) και Unicef Tokyo Office.

Το 1ο Διεθνές Βραβείο απέσπασε το ομαδικό έργο των μαθητών της Γ΄ Δημοτικού Μαρίτας Σταυράκη, Αλεξάνδρας Κικίλια, Βεατρίκης Λεουτσάκου, Συμεών Βελεχέρη, Ελένης Γριβέα, Γιάννη Βλάχου, Κρίστι Ευσταθίου, Φαίης Λιάκου, Δανάης Κουνέλη, Σοφίας Ψαράκη, Κατερίνας Γεωργιοπούλου και Διονύση Γεωργίου, ενώ Τιμητική Διάκριση του Διεθνούς Τομέα απέσπασε το έργο του Γιώργου Ανυφαντή, μαθητή της Ε΄ Δημοτικού.

Το Σχολείο μας συμμετείχε στο Διαγωνισμό με 17 ατομικά και ομαδικά έργα, που επιλέχθηκαν από πολύ περισσότερα. Τα έργα δημιουργήθηκαν για το συγκεκριμένο διαγωνισμό στη διάρκεια της περσινής χρονιάς. Αξίζει να σημειωθεί ότι στο διαγωνισμό έλαβαν μέρος 17.179 έργα από 94 χώρες!

Θερμά συγχαρητήρια αξίζουν σε όλους τους μαθητές μας που συμμετείχαν στον διαγωνισμό, στους μαθητές μας που απέσπασαν τα πολύ σημαντικά βραβεία, καθώς και στους καθηγητές Εικαστικών κυρία Τίνα Κούβελα και κύριο Ισαάκ Μαυρίδη.