Χάλκινο Μετάλλιο και αξιόλογες επιδόσεις μαθητών μας στους Αγώνες Κολύμβησης Α.Σ.Ι.Σ. Δημοτικού

Αξιόλογες ήταν οι επιδόσεις που σημείωσαν μαθητές από το Δημοτικό Σχολείο της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης στο πλαίσιο της συμμετοχής τους στους Αγώνες Κολύμβησης Α.Σ.Ι.Σ. που πραγματοποιήθηκαν στις 21 Απριλίου 2024.

Η μαθήτρια της Γ΄ Δημοτικού Στεφανία Στράτη κατατάχθηκε στην 3η θέση και την απονεμήθηκε το Χάλκινο Μετάλλιο στα 25 μέτρα Πεταλούδα.

Ο μαθητής της Ε’ Δημοτικού Θ. Κ. κατατάχθηκε 23ος στα 50 μέτρα Ελεύθερο.

Ο μαθητής της ΣΤ΄ Δημοτικού Κωνσταντίνος Χρυσανθόπουλος  κατατάχθηκε στην 7η θέση στα 50 μέτρα Ελεύθερο.

Ο μαθητής της ΣΤ΄ Δημοτικού Αλέξανδρος Παρσαλίδης κατατάχθηκε στην 27η θέση στα 50 μέτρα Ελεύθερο.

Συγχαρητήρια στη Στεφανία για τη διάκρισή της καθώς και σε όλα τα παιδιά για τη συμμετοχή τους στους Αγώνες. Θερμά συγχαρητήρια και στους καθηγητές Φυσικής Αγωγής του Σχολείου μας κυρία Μαρία Ματθαίου και κύριο Φώτη Σπηλιωτόπουλο που ανέλαβαν την προετοιμασία των μαθητών και τους συνόδευσαν στους Αγώνες.