Υψηλή θέση για τους μαθητές μας στους Πανελλήνιους Μαθητικούς Αγώνες Αντιλογίας

Την 9η θέση στους Πανελλήνιους Μαθητικούς Αγώνες Αντιλογίας κατέκτησαν, ανάμεσα σε 80 σχολεία, οι μαθητές του Ομίλου Ρητορικής Λυκείου της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης Εύα Κουντούρη, Νίκος Λούκουτος, Κωνσταντίνος Μανώλας και Ανήλια Χατζησαββίδη.

Οι αγώνες πραγματοποιήθηκαν την Κυριακή 22 Απριλίου 2018 και συνδιοργανώθηκαν από το Υπουργείο Παιδείας Έρευνας και Θρησκευμάτων και το Ευρωπαϊκό Κέντρο Δελφών με την Ευγενική Χορηγία της Εθνικής Τράπεζας.

Την προπόνηση και άρτια προετοιμασία των μαθητών πραγματοποίησαν οι εκπαιδευτικοί κυρία Έλλη Τσενέ, κυρία Δέσποινα Διαθεσοπούλου και κύριος Μανώλης Πολυχρονίδης.

Συγχαίρουμε τους μαθητές μας για τη σημαντική επιτυχία τους και τους ευχόμαστε να συνεχίσουν με το ίδιο πάθος και ενθουσιασμό την ενασχόλησή τους με τη Ρητορική Τέχνη.